Chyť nás, když to dokážeš


obraz0121-nahled Super! Tohle je pro mě jedna z top cache, které jsem kdy našel. Její obtížnost je 5/5. To znamená, že se řadí mezi nejtěžší mystery-cache s velkou časovou náročností a težkými šiframi pro výpočet souřadnic. Zároveň je potřeba na místě zdolat velmi těžký terén, na který je obvykle potřeba speciální vybavení.

Keš nazvaná „Chyť nás, když to dokážeš,“ zcela odpovídá svému názvu. Její nalezení vyžaduje úspěšnou honičku, luštění šifer a lezení.

Chytáme dvě auta

Úspěch nakonec slavíme v Praze bližší informace o místě na přání autora neposkytnu. Co se pod pětkovou obtížností skrývá?

Nejprve pomocí mobilní nebo internetové lokalizace musíme najít dvě soukromá auta, která neustále jezdí nejen po Praze, ale i v celém Česku a často zajíždí do Evropy.

tb-auto-nahled Máme štěstí. Auta jedno po druhém zastihneme nedaleko našeho bydliště. Obě odlovíme na kole. Když zjistíme, že jejich řidiči zaparkovali v našem dosahu, ihned nasedáme na kola a jedeme je odlovit. Daří se to na první i druhý pokus díky tomu, že neváháme.

Lezeme na sloup

Z poznávacích značek obou aut vyluštíme souřadnice, kde se poklad nachází, a kód k otevření zámku.

Jdeme si obhlédnout místo, kde by se keš měla nacházet. Uprostřed louky stojí betonový sloup. Již dávno není součástí elektrické sítě. Vysoko nad našimi hlavami je na něm připevněná krabice s pokladem.

Přiště přicházíme vybaveni starým oblečením. Obejmu hladký beton a soukám se po něm jako píďalka do pěti metrů nad zem. Chci otevřít krabici s pokladem, ale ta je uzavřená cyklistickým zámkem.

Zapomenout lze bohužel cokoliv, ale máma pomůže

Volám dolů o předem vyluštěný kód. Mates však zjišťuje, že ho zapomněl doma. Nemám už sílu, a tak se spouštím dolů. Mates mezi tím dvěma telefonáty domů naviguje mámu, aby našla ušmudlaný papírek v kapse jeho kalhot a nadiktovala mu kód.

Znovu tedy lezu nahoru. Odemykám cyklistická zámek, vyndavám schránku z plechové krabice a sunu se s ní po sloupu dolů.

Zapisujeme se do knížky, vyměňujeme drobné poklady a geocoin. Musím naposledy nahoru. Jsem vysílený a s krabicí v podpaží se leze těžko. Donutím se nakonec nahoru vylézt, vše vrátím na své místo a mažu dolů.

Video

Stáhněte CHYŤ NÁS, KDYŽ TO DOKÁŽEŠ (711 MB, MPG, 5:03 min)
Podívejte na YouTube:


Na závěr

  1. Cache je fakt bomba!
  2. Vice takto originálních a těžko přístupných cache!
  3. Veliké díky autorům!

Závěrečný výstup na betonový sloup je mým způsobem bolestivý a odřeniny na rukou i nohou jsem si léčil ještě týden. Většinou je proto keš „Chyť nás, jestli to dokážeš,“ zdolávána pomocí přinesených žebříků a někdy díky přehozenému horolezeckému lanu.

Text: Opicakuz + Jakub Turek (Horydoly.cz)


««« Předchozí text: Webcam cache - Malešice Následující text: Geocoin & Travel bug »»»
datum Neděle 3. 10. 2010, 21.41 | Akce 10-11, Kronika, Video | Autor: Opicakuz

comments powered by Disqus