Megaevent - výstava geocoinů


V sobotu 3. září se v nenápadné vesničce Nebílovy konala obrovské setkání kačerů z celé republiky a okolních zemí. Jednalo se o Megaevent CWG + Geocoin Show Bohemia 2011. Na event dorazilo více jak 850 lidí.

Hlavním bodem programu byla výstava pěti tisíc CWG a cca 1700 GC. Event byl oznámen circa půl roku předem. Těšili jsme se na něj ode dne, kdy jsme poprvé uviděli listing.

Na event z řad Powercaching klanu dorazila Blackmola se svojí mámou, Vymítač, Opičák a Koudy. Dále pak non-PCK Quox.

Prohlédli jsme si úžasnou výstavu s opravdu pěknými kousky. Nejvíce se mě osobně líbil geocoin ve tvaru iPhone s hlavním menu v podobě geocachingových typů schránek. Také byl pozoruhodný otevírací notebook či hořící kalhoty.

top-kacer-11-nahled Po stěnách visela plata s dřevěnými kolečky. Dokonce jsme našli Koudyho CWG! Docela dobře byl vymyšlen systém uspořádání výstavy. Namísto toho, aby každý pracně hledal maličké trackovatelné číslo, koukl se na CW za vitrínou a kód si mohl opsat z papíru, jenž se nacházel hned vedle vitríny.

Drsnokeše

Když jsme si prohlédli výstavu, vyfotili se s živým Travel Bugem, Signal The Frogem, rozhodli jsme se, že popojedeme autem na tři stromolezecké kešky. Jednalo se o sérii s terénem 5 a příhodným názvem Pověste ho vejš.

Když jsme došli k prvnímu stromu (Pověste ho vejš), zjistili jsme, že nejsme první, koho napadlo vyrazit právě sem. Nechtěli jsme ztrácet čas. Vyrazili jsme tedy na druhý strom (Pověste ho ještě vejš). Zde byli další kačeři, ale zatím němněli na stromě lano. Stál zde poměrně tenký dub bez větví. Opičák prohlásil, že by to šlo i bez lana a začal lézt na medvídka. Vyšplhal až nahoru, kde už čekala oprátka, na které se houpala keška.

Hodil tedy logbook dolů a slezl. Všichni přítomní se zalogovali a skupinka, která byla na místě před námi přislíbila, že logbook vrátí.

Museli jsme se pak dostat na předešlý strom, kde už partička lidí opouštěla stanoviště. Tady bylo Opičákovi zakázáno vylézt na strom bez lana, z důvodu toho, že si chceme zalézt. ;)

Vyprusíkovali jsme tedy pro tuto keš a získali jsme potřebnou informaci o poloze poslední kešky na nejvyšším stromě ze série (Pověste ho nejvejš).

Poslední a nejvyšší

mates-lano-nahled Ani zde jsme se nevyhnuli kačerům. Naštěstí zde byl jen jeden lezec a jedna nelezkyně. Pomohli nám přetáhnout lano přes strom bez přehazování, za což jsme byli moc rádi.

Lezli jsme postupně na strom a zdržovali jsme. Z ostatních dvou stromů sem totiž přicházeli davy kačerů. V jeden okamžik tu bylo až 20 lidí pohromadě. Střídali jsme se jak jen to šlo, až jsme byli všichni zalogovaní.

Blackmola i zde odmítla lézt a ani po dlouhém přemlouvání se nepodařilo ji dostat do sedáku. A to ji nepřemluvila i její maminka, bývalá horolezkyně.

Zpět na Megaevent

Po této sérii jsme zajeli na jednu nedalekou, ehm, plaveckou keš (Kačeři a kačenky). Plavecká znamenalo přebrodit se pět metrů na ostrůvek s pichlavými rostlinkami. Přebrodili jsme se, zalogovali a vrátili se zpátky. Jak jinak, než že nás na místě bylo opět mnoho. Všichni ze stromolezeckých kešek se nahrnuli právě sem. :)

Po této „plavecké“ kešce jsme sedli do auta a vrátili se na event. Tady jsme sledovali vyhlášení tomboly. Keškování v luxusní limuzíně bylo epické. Jedno místo vyhrál klučina ve věku asi 10 – 12 let, který evidentně nevěděl, která bije. Další dvě místa získala jedna osoba, která si koupila více lístků!

Blackmola si koupila nový Travel Bug a Opičák to také nevydržel. Koupil společně s Vymítačem Travel Slug, jehož číslo použijeme na všechny věci spojené s Powercaching klanem (Trička, video, speciální akce, naše keše,…).

Po skončení eventu jsme se přesunuli na Otíkův event Logo GC Live FMM Event. Jednalo se o to, že se 225 lidí postavilo do čtverce 15×15 metrů a drželo nad hlavou část loga geocachingu vytištěného na kartonech.

Logo – světové

Logo – české

Celé logo natočil shora vrtulník, který měl na sobě upevněnou kameru. ;) Nakonec jsme vzali kartony a začali s nimi tleskat.

K večeru jsme odlovili nějaké okolní kešky a kouknuli se na chvíli jak se hraje živé člobrdo. Opičák, Blackmola, Vymítač a Vsara se rozhodli, že nakonec na louce nepřespíme, ale pojedeme domů. Stejně tak jel domů Quox a Koudy, kteří cestou ještě odlovili noční kešku.

Fotogalerie


««« Předchozí text: PTS - Pražská teplárenská soustava Následující text: Toulky Českým lesem »»»
datum Pondělí 12. 09. 2011, 22.36 | Akce 11-12, Kronika | Autor: Opicakuz

comments powered by Disqus