PTS - Pražská teplárenská soustava


PTSPTS. Tyto tři písmena jsme měli už dlouho zaryté v paměti. Jen ne a ne tuto kešku vyluštit. Pořád nám něco nevycházelo. Nakonec jsme se zeptali autora na eventu. Ochotně nám poradil a my si asi v červenci došli pro krabičku. Čekali nás bezďáci, brodění vodou, kopřivy a v neposlední řadě trny. Kěšku jsme nakonec našli za plynárnou Michle.

Někdy tenhle rok, ještě před prázdninami, se Opicakuz pokusil vyluštit tuto kešku. Všechny příklady, až na jeden, mu vyšly. Ale právě ten jeden byl klíčový. Když mu ani na pátý pokus nevyšel, tak se rozhodl, že na to kašle. Jelikož jsme ale tuto kešku chtěli mít nalezenou, je to přece terén 4, tak jsme se snažili přijít na řešení. Spásou pro nás byl event „Letní běh Machálkou“, kde se mohl kdokoliv zeptat autora na jakékoli řešení autorovy mysterky. Naštěstí vlastnil i PTS. Zeptali jsme se ho a on nám poradil jak se máme ke kešce dostat.

Asi o měsíc později jsme se na ni vydali. Cestou jsme sebrali pár tradiček, ale bohužel začalo pršet. Už jsme si říkali, že je to v zadní části těla. Naštěstí to byla jen přeprška. Asi po patnácti minutách jsme dorazili na úvodní souřadnice. Vedly k velkému tunelu, kterým protéká Botič. U tunelu bylo bezdomovecké městečko. Asi deset matrací a kopy jejich bordelu. Opicakuz si to celé zdokumentoval a šli jsme na věc.

Botič nedosahoval až na kraj tunelu, takže se dalo jít po vystouplé římse a příležitostně po kamenech. Tunel byl docela krátký. Když jsme z něj vyšli, tak se před námi objevil vodní stupeň. Vylezli jsme na kamennou zídku a pokračovali po ní. Dále jsme přelezli pár horkovodních trubek a zanořili se do zeleně. Měli jsme oba kraťasy, a tam bylo hrozně kopřiv a ještě víc trnů. Radši jsme v sandálech přebrodili Botič a šli po schůdnější opačné straně potoka. Keška ale byla na druhé straně. Proto jsme se asi po sto metrech brodili znovu. Pak jsme travinami a malinovníky vylezli na kopeček a před námi se zjevily kolejnice a za chvíli brána. Horkovodní trubky tady protínaly plot a nořily se dovnitř plynárny. „Tady by měla být ta mrška. Ano, hledáme.“, oznámil Vymítač. Zabralo nám to asi dvacet minut. Pak ji Vymítač našel na podpěře teplovodní trubky. Plastová krabička byla pěkně teplá. Ale asi je na to přizpůsobená. Tak jsme vložili CWG, vzali GC a šli zpátky. Už jsme cestu znali, a proto jsme si vybírali jen tu nejlepší.

Drsnokeším zdar!

Fotogalerie


««« Předchozí text: Pražská pětka - Krčák [Updated: video] Následující text: Megaevent - výstava geocoinů »»»
datum Neděle 11. 09. 2011, 21.06 | Akce 11-12, Kronika | Autor: Vymítač

comments powered by Disqus