Karlštejn


Spolu s Vymítačem jsme se dohodli na výletě na Karlštejn. Měl s námi jet ještě Jelen, který měl finálku jediné mysterky, která se zde nachází. Je jí Najdi si mě, kde je úkol chytit dnes už jen jeden TB, který koluje po Středočeském kraji. Bohužel Jelen napsal ráno sms, že na to nakonec kašle, necítil se prý nejlépe. No nic, naštěstí jsem měl finálku u sebe.

Na Karlštejnském nádraží jsme si nejdříve zašli na krátkou multinku s terénem 4 Mauglí 99, která nás protáhla po místech, která nás skoro až uhranula. Vůbec bychom je na takových místech nečekali. ;)

Poté jsme sebrali tradičky a nějakou earthku v podhradí a vydali se za mysterkou. Byla nedaleko. Krásně provedená mechanická keš. U stromu, kam mířily souřadnice byla zavázaná šňůrka, která nám z celkem vysokého stromu seslala kešku až pod nos. Parádní!

Dalším bodem zájmu bylo projít wherigovku Hans Hagen. Jedná se o výborně zpracovanou cartridge, kde se dbá na každičký detail. Prošli jsme se po místech, které se váží k pověstem zdejšího kraje, několikrát jsme spadli do propadliny ve štole, a tak jsme se museli ošetřovat správnými odpovědmi na zdravotnické otázky, potkali jsme Hagena, který nás málem zabil, ale co bylo hlavní, dobře jsme se bavili. A krabičku jsme také našli s úspěchem.

Zbylo ještě dost času. Rozhodli jsme se tedy, že obejdeme všechny zdejší lomy a odlovíme tradičky Lomy Amerika, které se k nim vztahují. U první jsme to málem vzdali, jelikož byla opravdu dobře schovaná. Takové mimikry se v Praze těžko hledají.

U dalších to bylo již lepší. Opsali jsme si bonusová čísla, vypočítali finále, které vedlo na rozumné místo, ale ani po hodině hledání jsme nic nenašli. Smůla…

A málem bych zapomněl na jednu radu do příště. Nepodlehněte nikdo tlaku Vymítače a vemte si s sebou na celodenní výlet vodu! Vymítač mi řekl, že ji nemám brát a koupíme něco cestou. Hahaha! Nikde žádný obchod a my šli celý den bez vody. V letním horku, žízeň jako sviňa, jídlo také bez vody (na celý den jedny žida disco do dvojice). No odpoledne už jsme to nevydrželi a sešli jsme k té stojaté vápencové vodě v zatopeném lomu Malá Amerika a začali ji tam pít jako psi. Hnus, ale pomohlo to. Žízeň už nebyla.

…naštěstí jsme z toho ani jeden neměl běhavku…

Ale jinak to byl super výlet. Dobrá procházka v příjemné krajině.

Fotogalerie


««« Předchozí text: Důmyslná skrýš Následující text: Únos do tmy »»»
datum Čtvrtek 29. 09. 2011, 19.55 | Akce 10-11 | Autor: Opicakuz

comments powered by Disqus