Za patologem z kopce 2


S Vymítačem jsem již dlouhou dobu plánoval keš Za patologem z kopce 2. Nachází se blízko Hřenska, což není zrovna nejblíže a navíc je to jeskyně, kam se ani nám nechtělo bez někoho zkušenějšího. Jelikož naši rodiče dříve vesele pobíhali a plazili se v jeskyních, zeptali jsem se jich, zda by tam chtěli jít s námi. Souhlasili.

Když jsme přijeli na místo, zjistili jsme, že keš typu tradiční je zuaměřena přímo nad krabičkou. To byl celkem problém, protože v listingu nikde nebyly zaznamenány souřadnice jednotlivých vstupů do jeskyně.

nakres-jeskyne-nahled

Vstupy jsou celkem Tři. Autor v listingu uvedl pouze obrázek s půdorysem jeskyně a popis cesty. Vstupy jsme však museli najít sami. Našli jsme pouze dva ze třech. Bohužel nejtěžší cestu jsme nenašli.popis-jeskyne-nahled


Slanili jsme tedy do obrovské jeskyně asi 20 metrů hluboko. Když jsme byli všichni dole, nebyl pro nás problém najít kešku. Rodiče poté prusíkovali nahoru a my jsme se pokusili najít onu „Cestu děsu“.

Souřadnice vstupů pro další návštěvníky:

Povedlo se. Plazili jsme se velmi úzkými otvory sotva na protáhnutí. Cestu nám občas značili šipky na stěnách a bylo to opravdu skvělé. Takzvané „plazivky“ nás moc bavily.

Když jsme vylezli nahoru, řekli jsme si, že musíme tuto cestu zdokumentovat. Proplazili jsme se tudy ještě jednou a vše nafotili. Ze začátku jsme sice vlezli do špatné cesty, ale to jsme brzy zjistili. Vrátili jsme se a pak už jsme věděli co a jak. Zpátky jsme vyprusíkovali ještě po laně, které nám nechali v jeskyni rodiče.

Fotogalerie


««« Předchozí text: Webcam ve Svratce Následující text: Jehla v kupce sena »»»
datum Neděle 4. 12. 2011, 16.58 | Akce 11-12, Kronika | Autor: Opicakuz

comments powered by Disqus