Setkání s historií


kryt-06-nahled V listopadu minulý rok jsem se zalogoval na event Setkání s Historií jako náhradník. Bylo tam hodně plno, tak jsem ani neočekával, že se na mě dostane.

V lednu mi ale přišel e-mail od Taxofta, že sehnal další termín, a jestli bych se chtěl účastnit. Ihned jsem souhlasil a těšil se na prohlídku protiatomového krytu na Pankráci.

Na úvodních souřadnicích se nás sešlo asi patnáct. Tři lidi odmítli na poslední chvíli. Pozdravili jsme se klasickým způsobem:„Nazdar soudruzi“. Jedna účastnice eventu složila slib Jisker a za odměnu dostala FTF.

Pak jsme vyrazili do podzemí blízkého finančního úřadu, kde jsme prošli až do krytu. Dozvěděli jsme se pár informací o historii tohoto místa. Jednotlivá místa krytu jsme si prohlédli a kdekoliv jsme si mohli vzít co jsme chtěli. Průvodce nám to dovolil se slovy: „To už nikdo nebude potřebovat“. Já jsem si vzal desku s pokyny civilní obrany a knihu „Atomová ochrana obyvatelstva“.

Logbook byl nakonec v únikovém tunelu, kde se muselo hodně ohnout. Ale mě, jako zkušenému kanálníku, to nedělalo problém. Po zapsání následovalo rozebírání součástí logbooku a cesta domů.

Fotogalerie
datum Pondělí 30. 01. 2012, 17.45 | Akce 11-12 | Autor: Vymítač

comments powered by Disqus