Výlet do Posázaví


Spolu s Radarem jsem vyrazil na výlet do Posázaví. Svezli nás moji rodiče, kteří šli lézt na Mařenku. Na parkovišti jsme se rozloučili a vyrazili jsme na první keš. Tak se měla nacházet u takového potůčku, prý pod kamenem. No, hledali jsme celkem dlouho, ale nenašli jsme nic. Nevadí, spravíme si náladu keškou Padající voda, která má terén 4 hvězdičky. Dostat se k ní nebylo jednoduché. Prolezli jsme nepřístupnou cestou, kde jme několikrát překročili potok tam i zpět. Cestou jsme viděli několik vodopádů, které byly částečně zmrzlé. U toho posledního jsme museli překročit potok. Bylo to velmi široké a já jsem tak tak doskočil. Radar se mi smál, jak jsem se při doskoku posadil na zadek. Doufal jsem, že se později zasměji i já… A zasmál jsem se. Snažil se překročit led a zahučel do potoka jednou nohou tak, že mu i do bot nateklo.

Keš jsme hledali ve stráni a skalách. Už už jsme to chtěli stát. Gps ukazovala přesnost X metrů a žádná, nebo naopak všechna místa se zdála správná. Zřejmě jeden z posledních pokusů vyšel. Kolem toho místa jsme prošli několikrát a nevšimli jsme si zcela jasného umístění kešky. Zkrátka geoslepota.

psizub-zima-nahled Po zalogování jsme museli vyjít velký kopec až na Třebsín. Tam jsme prošli okolo chalupy Večernice, ale dovnitř jsme nešli, protože za čtvrt hodinky musela odjíždět do Prahy. Prošli jsme okolo vodníka s hrníčky až k Sázavě. Zastavili jsme se i u místní vyhlídky. Jedná se o velice pěkné místo, kde doporučujeme poobědvat.

Další keš se nalézala u starého dětského bunkru mezi vyhlídkami. Zavzpomínal jsem si na dětská léta, kdy jsem si také stavěl takové přístřešky. :-)

Prošli jsme po Posázavské stezce až do Pikovic, kde si Radar odlovil keš na zdejší louce. Dále jsme vzali nedalekou multinku Babička Mary, která se vázala i ke zdejší cukrárně, kde si obvykle dáváme zmrzlinu při výpravách na Psí zub s naším oddílem.

piko-jehla-nahled Vlak nejel, a tak jsme navrhl, že bychom mohli zkusit odlovit keš Posázavský pacifik. Souřadnice jsem vyluštěné neměl, ale místo jsem si tipoval dle terénní obtížnosti. Z Petrova jsme se vydali po železničních pražcích směrem od Prahy. Následovali jsme stopy, které někdo vyšlapal tak den před námi. Ujišťovali jsme se, že šlo také o kačera. Přišli jsme k místu, kde jsem si myslel, že je keš uložena. Stopy pokračovaly dále. Zřejmě si tudy zkracovali cestu lidé z nedaleké vesnice.

Zkusili jsme tedy metodou Brutal Force hledat. Po chvilce jsem zajásal a už jsme se zapisovali do logbooku! Vyfotili jsme zdejší dominantu, Pikovickou jehlu a vrátili se na vlakové nádraží. Tam jsem si odběhl ještě pro první indicii ke zdejší multince Petrovické putování a to už přijížděl vlak. Nasedli jsme a vyrazili vstříc velkoměstu.

Doma jsem dle logů zjistil, že jsme se málem minuli s Kapsou. Bylo to o pár hodin. Škoda, mohli jsme pokecat. :) Fotky z jeho výletu naleznete na webu, který spravuje.

Fotogalerie


««« Předchozí text: Horská keš GC2EAXW v Itálii Následující text: Pár vyluštěných kešek »»»
datum Pondělí 27. 02. 2012, 10.40 | Akce 11-12, Kronika | Autor: Opicakuz

comments powered by Disqus