Ďáblice - Čimice - Trója


Do Powercaching klanu se za poslední měsíc přihlásilo hodně lidí. Dokonce dost z nich známe pouze z fotek na Facebooku. Rozhodli jsme se proto, že uspořádáme v úterní státní svátek nějakou jednodenní akci. Po chvilce rozmýšlení někdo plácl: "Co třeba Ďáblův deník?“ To je mysterka, kterou máme s Opicakuzem blízko domova, ale finále je o pár kilometrů dále.

Do těchto končin se jen tak nevydáme, proto byla volba jasná. Podle vyluštěných mysterek a tradiček jsem cca naznačil v malování trasu. Střížkov – Ďáblice – Dolní Chabry – Bohnice. Po přidání seznamu plánovaných kešek na Facebook se někteří zhrozili, že skoro všechny mají odlovené (Quox a Homor – ten ale není v PCK :) ). Většina z nás ale měla nalezeno pouze pár či žádné.

Brzy ráno jsme dali sraz na Střížkově ve vestibulu metra. Nakonec jsme se tam sešli v tomto seskupení – Quox, Spinka, Etigo, Vymítač, Opicakuz, Bára a pár metrů za námi šel Homor, který není v PCK. Za pozdní příchod dostalo pár lidí černou tečku :)

Vyrazili jsme směr Ďáblice. Kvůli dlouhému hledání satelitů jsme hned na začátku minuli kešku, ale pak se nám už nechtělo vracet. Vzali jsme tedy až tradičku u Kauflandu, kterou se nám po chvíli v jehlicích smrku podařilo najít. Dále jsme si zahráli na archeology a vzali blízkou rozbitou Lock&lock krabičku.

Procházka po ďáblickém sídlišti probíhala rychle a body se vršily. Zapeklitostí byla až keška Ďáblův deník. Přišli jsme ke hřbitovní zdi a šipka ukazovala pár metrů za ní. Hint odpovídal na druhou stranu, proto se Opicakuz přes ní elegantně přehoupl a už ji držel v ruce.

Po pár tradičkách, vyluštěných mysterkách a dvou earthkách jsme se dostali až k podlavičkovce v Ďáblickém lese. S naší smůlou na ní seděl pán se psem. Nejdřív Bára vyzkoušela hlazení pejska, ale to nevěděla, že je krabička přímo pod pánem. Opičák ji chtěl za každou cenu, a tak přišel a začal vysvětlovat, co je to geocaching. Dědeček přislíbil, že kešku nerozbije ani neukradne. V cestě za bodem nám tedy nic nebránilo.

bohnice-trasa

Po další cestě jsme se dostali do Dolních Chaber, kde jsme měli vyhlídnutý letterbox. S domácí přípravou jsme mohli jít hned na finálku. Byla to poštovní schránka na zídce rodiného domu. Klíč byl pověšen na řetízku hned vedle. Kdo měl razítko, obtiskl ho. Pouze Opičák zkusil nakraslit své razítko podle CWG. Jak se mu to povedlo vidíte ve fotogalerii :D

Po osvěžení od místních vietnamců jsme pokračovali. Prošli jsme Čimice, kde jsme bohužel nenašli jednu kešku, protože byla disablovaná. Poté jsme se šli podívat na krásný výhled na Vltavu z přírodní památky Zámky. Poté jsme přes Bohice a jednu stromovou keš došli na vyhlídkové kešky nad řekou. Vzali jsme jich pár. Už jsme byli všichni unavení a bylo večer, proto jsme šli skoro nejrychlejší cestou do Tróji na bus.

Celkem jsme ušli 25 km za přibližně 11 hodin. Kdo neměl žádnou dříve, odlovil 40 kešek.

Fotogalerie


««« Předchozí text: X never marks the spot Následující text: Otava river trail »»»
datum Pátek 22. 06. 2012, 22.00 | Akce 11-12, Kronika | Autor: Opicakuz

comments powered by Disqus