Prokopská kaskáda


prokopska-kaskada-005-nahledNa zemi sníh, venku těsně pod nulou, zamračeno. Ideální čas na to jít do kanálu. Vymítač se Zbynislavem vyrazili na kanálovku, o které se dozvěděli teprve před týdnem. Prokopská kaskáda nás lákala zejména díky needs archived logu, který jsme po odlovu vyhodnotili jako nesmyslný.

Sešli jsme se na Nových Butovicích a sejdeme asi kilometr do Prokopáku. Vstup nacházíme bezproblémově. Nahazujeme feťácké oblečky a nasazujeme holiny (tady jsou opravdu potřeba). Seskočíme na malý písečný ostrůvek a protáhneme se mříží. Batohy si podáváme.

prokopska-kaskada-004-nahled

Ze začátku je tu dost vody i bahna. Obyčejné holinky ale na to stačí. Profil je nízký, musíme se hrbit. Za pár minut se ale dostáváme na rozcestí. Cesta rovně je po chvíli zazděna, pokračujeme tedy vpravo.

prokopska-kaskada-001-nahled

Po dvaceti metrech nás překvapí první kaskáda na kterou celkem bez potíží vylezeme pomocí železných stupátek. Pokračujeme dál již vysokým profilem a vidíme druhou kaskádu. Zdolání je o něco obtížnější. Musíme udělat dlouhý krok na betonové výstupky.

prokopska-kaskada-003-nahled

Nacházíme se ve velké dlouhé místnosti s okny ven. Jsou vysoko, takže nic nevidíme, ale radši nekříčíme. Dojdeme na její konec a nalézáme finálku.

prokopska-kaskada-002-nahled

Cesta zpátky je o něco obtížnější. U obtížnější kaskády se musí Zbynislav posadit do vody a sešoupnout se dolů. Jinak ale cesta proběhla bez problémů a trvala nám cca hodinu.

Archove log od Hamerinski:

1) Prístup je pres vyvrácenou mríž, která je plná sajrajtu když na míste tece plný prurez pri vypouštení vody a že tam obcas tece a nemusí ani pršet, stací když se vypouští.

2)Do dané chodby ústí tlakové dvere pro vypouštení vody, nikdy není jistota, že je nekdo neotevre pokud bude kacer uvnitr (nehlede na to, že je nekdo vyzdobil nápisem, že se nemají otevírat).

3)Keš samotná je umístena na soukromém pozemku spravovaným Lesy hl. m. Prahy na který je zákaz vstupu. Samotný pozemek je oplocen vysokým plotem.

4) Samotný areál pod kterým je keš a ze kterého tece na místo voda má stanovený status, že je na míste Biologické ohrožení.

Naše stanovisko:

1) Přístup je sice přes mříž, ale to je i k Motolskému potoku.

2) Tlakové dveře, které se mohou kdykoliv otevřít jsou i v jiných kanálech. Každý musí uznat za vhodné, kdy se do podzemí pustit.

3) Samotný kanál je soukromý pozemek.

4) Nějaký výmysl.


««« Předchozí text: Geoskořápky 2012 Následující text: Kanálová procházka - pro trpělivé »»»
datum Čtvrtek 24. 01. 2013, 21.32 | Kronika, Akce 11-12 | Autor: Vymítač

comments powered by Disqus