Kanálová procházka - pro trpělivé


kanalova-prochazka-006-nahledKanály jsou ideální jak na léto, tak na zimu. V letním pařáku je tam příjemný chládek a v mrazivé zimě je tam teplíčko. Chtěli jsme se trochu ohřát, a tak jsme vyrazili do Krčáku na kešku od kanálníka vitablondak. Viděli jsme jeho videa z mnoha kanálů a ta nás nalákala na jeho první založenou kešku. Vlastně druhou, první mu nepublikoval Skupec. Na tu se ale také určitě vydáme.

Junior, Zbynislav a Vymítač se sešli v sedm hodin večer u vstupu blízko IKEMu. Homor přijel autem o pár minut později a my si mezitím nandali feťácké oblečení a holiny. Vymítač je neměl, ale nakonec ani nebyly potřeba. Vybaveni skateboardami jsme se vydali ke vstupu.

kanalova-prochazka-001-nahled

Přístup přes zasněžené šikmé stěny nic moc. Nakonec se to povedlo a mohli nakleknout na skate. Vymítač šel první a hned se namočil. „Je tu moc vody“, zavolal. Ostatní si na ně prozíravě stoupli. Ujeli jsme pár desítek metrů a ocitli se na rozdvojce, kde jsme se dali do doprava, kde už voda nebyla.

kanalova-prochazka-002-nahled

Za chvíli jsme uviděli malou dřevěnou hráz, kde jsme se museli procpat malým otvorem (byl ale větší než v Epsilonu). Opatrně překračujeme hlubokou vodu a za chvíli jsme se ocitli v krásné černě vycihlované místnosti. Paráda.

kanalova-prochazka-004-nahled

Pokračujeme dál asi 250 metrů. Sice v trubce není žádná voda, ale je tak malá, že musíme jet na skateboardech. Než vymyslíme nejlepší způsob, chvíli to trvá. Střídáme klečení, sezení, tlačení skatu. A pořád nic není ideální. Každému vyhovuje něco jiného. Jsme na poslední odbočce. Ruce, nohy, tělo bolí. Ještě musíme ujet jednou tolik.

kanalova-prochazka-003-nahled

Dáváme se do toho. Za nejlepší způsob vyhodnocujeme sezení na skatu zády ke směru jízdy a odstrkování se nohami. Homor na nás z dálky volá, že u je u finálky. Povzbuzuje nás to a pokračujeme. Konečně. Máme ji! Trvalo nám to sem 45 minut.

kanalova-prochazka-007-nahled

Cesta zpátky ale za to stála. Nasedáme na skaty, rukavicemi neustále udržujeme rovnováhu a nohy leží na skatu. Směrem sem to bylo hodně do kopce, takže zpátky skate jede opravdu rychle. Je to jak na tobogánu. Občas se někdo vyklopí v zatáčce, ale to nevadí. Nejhorší jsou ale předěly mezi skružemi. Tam to bouchne a bolí to na zadek. Celkem to je ale super jízda a dole jsme za 20 minut.

kanalova-prochazka-005-nahled

««« Předchozí text: Prokopská kaskáda Následující text: Berounské keškování »»»
datum Neděle 27. 01. 2013, 12.03 | Akce 2013, Kronika | Autor: Vymítač

comments powered by Disqus