Pokus o FTF na nepublikované kešce


kanalova-pohodicka-04Řeknu to hned ze začátku. FTF se nepovedlo. Krabička už na místě nebyla. Pokud bychom si přečetli pořádně komentáře na webu, zjistili bychom, že o ukradení kešky tam píše sám owner. Zato jsme možná jediní geocacheři, kteří se pokoušeli tuto Víťablonďákovu kanálovku odlovit. Ale pěkně od začátku.

Když jsme skoro před dvěma lety zakládali s Opicakuzem kanálovku Santa patří do kanálu!, netušili jsme, že nám je ve čtyřnásobné kolizi. Po odmítnutí povolení podmínky jsme se rozhodli, že listing alespoň uveřejníme na této stránce a kdokoliv si ji bude moci odlovit i bez bodu.

Překvapilo nás, že po pár měsících nám napíše Víťablonďák s tím, že má FTF. Ještě k tomu přiloží video. Hned jsme si rozklikli jeho profil a webovou stránku. Po prozkoumání zajímavých článků a videí kanálů, které máme stejně jako on rádi, jsme zjistili, že má také nepublikovanou kešku Kanálová pohodička. Hned nás upoutala, protože je blízko našich HC. Než jsme se ale na ni vykopali, uběhle bezmála rok a odlovili jsme i jeho druhou už publikovanou kešku Kanálová procházka – pro trpělivé. Ta nám dala co proto, a tak jsme byli natěšeni co nám přinese její lehčí varianta.

kanalova-pohodicka-02-nahled

V listopadu byla už zima. Proto jsme se rozhodli, že musíme zalézt do nějaké díry. Opicakuz zas po dlouhé době chtěl někam zajít. Tak jsem se zamyslel a napadla mě tahle. Po chvíli se přidala Bára a poté souhlasil i Radar.

V sobotu odpoledne jsme měli sraz na zastávce Michelská. Chvíli tam tedy stojím až přijde Opicakuz s Bárou. A Radar furt nic. Nakonec se zjistí, že myslel, že se jde až v sobotu. Tak tedy vyrážíme bez něj. Podle fotomapy si pamatuji, že máme dorazit do ulice U Botiče. V pohodě nalézáme vstup, počkáme až odejde pejskařka a můžeme vyrazit.

kanalova-pohodicka-01-nahled

Jako první seskočím na kraj kanálu a uvnitř uvidím nějakou tyč obrostlou humusem. Docela se vylekám, že je tam nějaký člověk. Poté seskočí Bára a až nakonec Opicakuz. Já mu řeknu: „Hele, tam je bezďák.“ Jemu se na chvilku zastaví tep a asi půl minuty ten šok vydýchává. „Ty seš ale vůl,“ komentuje.

Po převléknutí do kanálového oblečení můžeme vyrazit. Už dlouho jsme ani jeden v kanále nebyl, takže hrbení je nezvyk. Celkem rychle dojdeme na rozdvojku. Podle popisu odbočujeme vlevo. Za chvíli nás přivítá dlouhá místnost plná kalné vodu. Do té bychom nechtěli spadnout. Po pravé straně jsou velká okna vedoucí do vedlejší místnosti. Do ní se ani neodvážíme nakouknout. Museli bychom riskovat balancováním nad vodou. Podle popisu se tedy otočíme a jdeme zpátky na rozdvojku. Pokračujeme třetí cestou, kterou jsme ještě nešli. Cesta celkem ubíhá, ale místa na narovnání přijdou vhod. Po pár minutách dorážíme k přepadovce. Vylezeme na ní a po kramlích stoupáme vzhůru. Některé jsou rozbité, a tak se musíme držet jen výčnělků. Ale jde to.

kanalova-pohodicka-03-nahled

Nahoře je větší prostor asi s ovládáním stavidla či co. Tady má být keška. A nic. Hledáme asi 5 minut, ale nenalézáme. Zkusíme tedy druhý výlez, který ale neodpovídá popisu. Tam také nic. Sakra. No, tak kešku nemáme. Ale zase jsme prošli další kanál a viděli dlouhou nádrž s vodou, kterou jsme viděli poprvé.

Cesta zpátky už ubíhá rychle. Venku z kanálu jsme tak asi za 5 minut. Aby nás nebolela záda, tak kanálem běžíme. Na rozdvojce bereme batohy, které jsme zde zanechali, a převlékáme se. Ven pak dojdeme v čisté. Takže díky Víťablonďáku za další kanálovku!


««« Předchozí text: Skvělá keška pod lavičkou Následující text: Adventní Geoskořápky 2013 »»»
datum Neděle 24. 11. 2013, 15.04 | Akce 2013, Kronika | Autor: Vymítač

comments powered by Disqus