Adventní Geoskořápky 2013


geoskorapky-2013–005-nahledV neděli 15. prosince se konal tradiční předvánoční event Adventní Geoskořápky 2013. Přes tisíc lidí navštívilo Čertovku a vypustilo skořápku se svíčkou. Překvapením večera byly Lab keše, které připravila Česká asociace geocachingu.

Většina lidí z Poweraching klanu se na megaevent přišla podívat rovnou z vánoční oddílové výpravy. Potkali jsme i bývalé kačery, kteří dnes již přešli na Ingress např. QuoXe či Homora.

geoskorapky-2013–001-nahled O Lab keších jsme se s Píšťalkou dozvěděli náhodou díky nálezu zlaté prasečí hlavy. Poté jsme se na to zeptali blízkých kačerů. Nakonec jsme ale zavolali Raddinovi, který už je s jeho bráchou Robotem a Balerinkou hledali. Přidali jsme se tedy k nim.

Nejdříve jsme se zalogovali ke zlaté prasečí hlavě pod Karlovým mostem. Druhá labka byla hned vedle u vánočního stromku. Heslo pro zalogování bylo napsáno na jedné ozdobičce.

Další keš byla kousek vedle u Karlova mostu, kde byl chycený kapr v síti. Už společně jsme se posunuli k mostupřes Čertovku, kde se hledá zámek pro Dp.manovu Jehlu v kupce sena. Tam nás překvapila schránka pro dopisy. Do ní jsme vložili útržek papíru s našemi nicky a přání pro Ježíška.

geoskorapky-2013–002-nahled

K Lennonově zdi už to bylo kousek. Heslo na nás svítilo ze značky zákaz vjezdu. Na ní byl přes šablonu nasprejovaný práve John Lennon. Na fotce ale není vidět, protože ho blesk vymazal :)

Předposlední keš na nás čekala až u Sovových Mlýnů, kde visela na stromě kometa, kde se digitálně zobrazoval text s heslem. Kousek opodál stál owner Hradník a ještě kousek krabička strčená v kovovém pouzdru na papírové pytlíky pro psí exkrementy. My ji ale už měli vyndanou a kupa lidí do logbooku logovala. Stejně tak to bylo i u ostatních keší.

geoskorapky-2013–003-nahled

K poslední Lab keši jsme se museli vydat přes kolem metrů po proudu Vltavy. Dostali jsme se na místo, kde skořápky a jiná plavidla doráží do veletoku. Tam je také většina z nich sfouknuta velkým větrem. Na místě byla velký model skořápky z montážní pěny. Bohužel už rozbitý nějakou neslušnou kačerkou. Po tomto odlovu jsme se rozloučili a každý pokračoval svou cestou domů.

geoskorapky-2013–004-nahleddatum Čtvrtek 19. 12. 2013, 14.04 | Akce 2013, Kronika | Autor: Vymítač

comments powered by Disqus