Dvě ztracená razítka na předvánočním lovu


dsc-0011-nahledMinulý rok jsme založili tradici a letos v ní pokračovali. Předvánoční lezení na strom. V roce 2012 to bylo den před Ježíškem, letos to vyšlo na 22. prosince. Vymítač, Píšťalka a Balerínka vyrazili do Dolních Počernic a Kyjí.

Sraz byl kolem poledního na nádraží. Odlovili jsme si místní vlakovou kešku a započali naši trasu. První tradička se nacházela u potoka. Podle fotomapy ale ukazovala na druhou stranu, a proto jsme vodu museli překonat po nedalekém mostku. Když jsme došli na údajné místo, podle hintu jsme zjistili, že musíme opět zpátky na druhou stranu. Tam jsme už kešku našli.

Poté jsme šli přes multinku a mysterku kolem rybníka až do bažin. Zjistili jsme ale, že Balerínka ztratila razítko, a proto se pro něj vracela asi pár set metrů. Nechtěli jsme se vracet a jít asi o kilometr víc, a tak jsme se vdali přímo. Naštěstí byla zem celkem zmrzlá a bahno se nepropadalo. Za chvilku už jsme viděli strom, na které visí keška Kotoučová #6. Nahození bylo bez problému asi na třetí větev pod keší. Vymítač na ni vyšplhal. S několika smycemi a jištění pomocí nich se dostal až ke keši. Po zalogování a výměně CWG přehodil lano a sjel dolů. Pak šla na řadu Píšťalka, která byla nahoře asi za ½ hodinky. Počkala tam na Balerínku, aby ji přepnula a poslala dolů.

dsc-0023-nahled

Asi za dvě hodiny jsme měli hotovo. Na další keši, kterou jsme odlovili už pomocí baterky, pro změnu Vymítač zjistil, že nemá razítko. Vracel se pro něj pod Kotoučovku, kde ho pod listím našel. Zatím holky vyrazili na tradičku, která byla ale ten den archivována. Srazi byl tedy až na finálce multinky Deštník, neboli paraple. Logovali jsme na deštník umístěný ve ptačí budce. Nakonec jsme sešli dolů do Kyjí a ulovili ještě multinku Kyjský rybník a vyluštěnou vlakovou mysterku, protože jinak bychom museli čekat asi 30 minut na vlak.

dsc-0030-nahled

««« Předchozí text: Adventní Geoskořápky 2013 Následující text: Je to jen powertrail »»»
datum Pondělí 6. 01. 2014, 13.41 | Akce 2013, Kronika | Autor: Vymítač

comments powered by Disqus