Měcholupský upír a okolní keše


Mecholupupir1-nahledPo zdárném ulovení keše Motolský potok jsme se (Mates, Rädar a Opicakuz) rozhodli, že ulovíme další kanálovku, kterou už máme dlouho vyluštěnou. Jeli jsme teda do Michle na kešku Pod kanalem. Tento den jsme si ještě užili kanál, hrůzostrašný hrob v lesíku u Horních Měcholup a výhled na velké překládací nádraží. Naštěstí jsme ani jednu kešku nevynechali a všechny zdárně našli.

Slezli jsme po nějakých trubkách ke korytu potoka Botiče. Uviděli jsme docela velkou díru, která asi dřív sloužila jako odpadní stoka. Dnes v ní ale nic neteklo. Ani jsme se nepřevlékali a vyrazili dovnitř. Hned jsme uslyšeli hukot vody. Vydali jsme se za ním. Zvuk se pořád přibližoval. Asi po padesát metrech jsme došli k malému vodopádku vody, který končil někde pod námi. Podle popisu jsme věděli, že tady má být někde schovaná keška, a tak jsme začali hledat. První opičákův hmat znamenal výhru. Našel schránku. Byla docela malá a nic v ní nebylo na výměnu. Smutně jsme se zapsali a odešli zpátky na světlo. Poté jsme jeli k Matesovi a Opičákovi domů. Tam jsme se pouze najedli výborných (dokonce i podle Rädara) fazolí. Nálezy zalogovali a hned jsme vyrazili na další cíl – Měcholupský upír. S Opicakuzem jsme tam byli asi před měsícem. Samozřejmě stylově v noci. To se nám ale vymstilo. Když jsme přišli k lesíku, ve kterém měla být keška, tak najednou někdo promluvil:„Co tu děláte?“ Ano! Byl to bezdomovec. Opicakuz se zeptal:„Jste geokačer?“ Bezomovec:„Cože?“ Řekli jsme si, že dál nejdeme a rychle jsme se klidili pryč. Dnes jsme chtěli za dne krabici nalézt za každou cenu. Kontejnery-nahledVlezli jsme do známého lesíku a bezdomovec tu už nebyl. Obešli jsme jeho byteček a zanořili se do lesa. Už při přecházení lesní pěšinky jsme viděli nějaký kříž v zemi. Přišli jsme k němu blíž a zjistili jsme, že před ním leží dokonce náhrobní kámen. Naštěstí bylo na kříži GC1HFH6, a tak jsme věděli, že zde je keška. Mates s Rädarem zvedli náhrobní kámen a pod ním se odkryla malinkatá hrobka. Otevřeli jsme víko a pod ní jsme nalezli několik drahých kamenů, šperky, deník nebožtíka a nějaké věci na výměnu. Velice se nám líbila cigareta v pytlíčku, na kterém bylo napsáno. Někomu by se mohlo hodit. Z deníku jsme se dozvěděli, že je to hrobka měcholupského loupežníka, který si vzal do hrobu i svůj celoživotní lup. Vyměnili jsme nějaké věci, pokochali velikou originalitou kešky a jelikož už se smrákalo, tak jsme pádili pro další bodík.

Ten jsme měli naplánovaný na kešku, kterou Mates už vyluštil. Krabička byla pod pár kameny blízko překladového nádraží. Od místa uložení byl krásný výhled na velké hromady obřích kontejnerů. Nemohli jsme ale dlouho rozjímat, protože jsme pádili na další kešku ze série kačerova osvěta. Byla velice dobře maskovaná. Filmovka obalená šiškovými semeny, takže opravdu vypadala jako šiška. Podle hintu jsme ji našli hned. Po cestě na autobus se vlastně ještě zrodil nápad založit Powercaching Klan. Vymysleli jsme pozdrav, název a začali jsme se šířit do podvědomí Tuláků…


««« Předchozí text: Motolský potok Následující text: Earthcache u Pikovic »»»
datum Úterý 7. 09. 2010, 23.39 | Akce 10-11, Kronika | Autor: Vymítač

comments powered by Disqus