Opuštěná křižovatka


krizovatka-nahled Koukám na mapu a znovu projíždím listingy mysterek, které zatím nemohu vyluštit. Také mi zde svítí několik málo tradiček, ke kterým jsem se nedostal, ale mám dobrý pocit z toho, že jich ubývá a místo toho mám čím dál tím více žlutých usměváčků. Počkat?! Najednou mi se mi na mapě zobrazila nová zelená ikonka. Najedu na ni a zjistím, že nová keška se jmenuje Opuštěná křižovatka. Není daleko od baráku. Je to jen kousek za Záběhlickým zámečkem. Je zrovna rodinná oslava a my se jdeme s babičkou a dědou projít okolo Hamráku. Procházíme ale okolo zámečku a keška je nedaleko. Zde je naše šance! Odpojíme se od rodinné sešlosti a vyrážíme na odlov.

Rychle se přibližujeme k cíli. Dostali jsme totiž rozkaz, že se máme poté znovu připojit ke skupině. GPS nám ukazuje, že jsme na místě. Je zde křižovatka, která je příhodná svému jménu. Večer není radno se zde zdržovati. Ve stromovce bydlí mnoho pochybných postav, které zde mají své stany či dokonce baráčky ze dřeva. Kde je ale ta keška?

Aha, ukazuje nám to směrem k mostku, pod kterým je potok. Doufáme, že nebudeme muset do vody. Bohužel GPSka nám ukazuje cíl neúprosně. Sejdeme tedy po hliněném břehu k mostu. Je zde sice led, ale je velice tenký. Některý jiný kačer si zde postavil nějaký kus dřeva do vody, ale není dost dlouhý na to, abychom vzali kešku suchou nohou. Opicakuz prohledává okolní keříky, ale žádné jiné vhodné dřevo nebo kámen nenachází. Vzdává to.

Mates je však cílevědomý. Vleze tedy na kus dřeva a postupuje do tunelu. Má pohory, takže mu do bot neteče. Sebere kešku a leze ven. Sláva! Máme další odlov. Ještě keš vrátit a doběhnout rodinu. Pádíme tedy zpátky k Hamráku. Na cestě ke křižovatce za sebou ve sněhu zanecháváme stopy ve velmi dlouhém rozestupu.


««« Předchozí text: Orient Express Následující text: Druhy kešek »»»
datum Sobota 27. 11. 2010, 14.25 | Akce 10-11, Kronika | Autor: Opicakuz

comments powered by Disqus