Adventní geoskořápky


log-nahled Poslední adventní neděli se každoročně koná jeden z největších a nejznámějších geoeventů v Praze. Adventní geoskořápky. Tentokrát jsme ho okusili i my. Zaroveň to pro nás byl i první event vůbec. Hlavní výplní večera bylo vypuštění skořápek se svíčkou na vodu Čertovky.

Již dlouhou dobu jsme chtěli zajít na nějaký geokačerský event. Chtěli jsme zjistit, co to vůbec je, jak to tam chodí a pobavit se s ostatními hledači pokladů. Když jsme zjistili, že se každoročně koná vypouštění lodiček na Čertovku, neváhali jsme a přihlásili se s měsíčním předstihem. V té době už bylo na event přihlášeno asi tři sta lidí. Než nadešel den konání, bylo jich tam dvakrát tolik. Cestou od babičky k Vltavě jsme ještě rychle odlovili kešulku HTF UK. Normální mikrovka, kterou Opicakuz nalezl asi za tři minuty.

Řekli jsme si, že radši přijdeme dříve, než později a k Čertovce přicházíme o čtvrt hodiny dříve. Před Karlovým moste uhýbáme doleva a už vidíme masy lidí. Dost nás to zaskočilo, protože jsme si mysleli, že opravdu přijde polovina přihlášených lidí. A ono ne! Geokačeři jsou spolehliví lidé. Nejdřív jsme nevěděli co dělat, tak jsme šli k břehu řeky a chvíli si fotili světélka plovoucí po vodě. Poté jsme šli zjistit, kde se dají koupit eventové CWG. Nejdřív jsme mysleli, že je koupíme u jedné slečny, která nám ovšem řekla, že je jen vyměňuje a že musíme jinam. Vystáli jsme frontu asi dvaceti lidí a podle jména dostali příslušný počet dřevěných placek.

I když fronta na pouštění lodiček byla opravdu dlouhá, rozhodli jsme se, že si ji vystojíme. Když jsme tu kvůli hlavně tomu, tak to vydržíme. Při čekání, které trvalo asi hodinu, jsme se příjemně pobavili s ostatními kačery. Probrali jsme novinky, ale i naše zážitky z kanálů. Zjistili jsme, že asi polovina lidí už to má tak vymakané, že si lodičky spouští dolů z mostu a nemusí čekat tu dlouho frontu.

Když nás hlavní organizátor Šaman vpustil na molo, zjistili jsme, proč to jde tak pomalu. Půlmetrová betonová vyvýšenina byla zčásti polita vodou, která na větší části dosahovala výšky asi dvaceti centimetrů pod molo. Ostatní části byly buď zamrzlé ledem a přikryté dekami, nebo pěkně klouzaly. Bylo tu dokonce nataženo ochranné lano, které tu nebývá zvykem.

Vypustili jsme tedy svoje tři minilodičky, vyfotili jsme znovu svíčky a vylezli zpět na suchý břeh. Hned vedle mola byl logbook. Normálně je velký asi jako normální A5 sešítek, ale tenhle byl obří. Byl to velký asi jako jako papír A0 a byl celý hustě popsaný a porazítkovaný jmény geokačerů.

Potom už jsme celí promrzlí odešli přes Karlův most domů. Ještě jsme se podívali, jestli nějaké lodičky přežily a dostali se až do Vltavy. No nebylo jich věru moc. Asi jen pět nejstatečnějších a nejodolnějších.

Když jsme se vraceli domů, tak jsme kupovali v obchoďáku pyrotechniku. Odskočili jsme si na disablovanou kešku, kterou tam naštěstí ten den owner obnovil. Nic moc, bod zadarmo. Využili jsme příjemné s užitečným.


««« Předchozí text: Scrabble Následující text: Vánoční PF od Groundspeaku »»»
datum Neděle 19. 12. 2010, 18.00 | Kronika, Akce 10-11 | Autor: Vymítač

comments powered by Disqus