Skořápky, Metro A a Gutovka


skorapky-nahled Je sobota a neprší. Sníh roztál. Vyrážíme tedy s plným nadšením na keš Mikromagie – skořápky. Mysterka má všechny stage nedaleko. Nejbližší je od nás u zastávky Na padesátém, nejvzdálenější na Skalce. Nebude to tedy trvat dlouho. Opicakuz našel autobusový spoj, který má jet z nejbližší zastávky za 2 minuty. Běžíme… Nedoběhli jsme. Kur***! No nic, na první stage jdeme pěšky. Alespoň se cestou podíváme na šutrák, pod kterým se ukrývá cache Záblesk světla.

Lovení andělíčka ve skořápce

Skořápky se řadí mezi kouzla, přesněji mezi mikromagii. Mezi další triky mikromagie patří triky s kartami, mincemi, mizejícím šátkem, kouzelným klíčem, vznášející se sirkou a mnoho dalších.

Skořápky mají svůj původ v Rusku nebo ve Francii. Vznikly jako verze prastaré kouzelnické hry Monte, kterou se bavili kupci na cestách. Původně se pod třemi poháry přemisťoval náboj. Dnes jej nahradila molitanová kulička. Cíl hry je prostý, uhodnout pod kterým pohárem se skrývá kulička.

Podobný úkol nás čekal i v této kešce. Na osmi různých stage nás čekaly krabičky. V krabičce byl buď obrázek čertíka, což znamenalo, že náš tip nebyl správný anebo obrázek andělíčka a v tomto případě nás čekala odměna v podobě zápisu do logbooku. Začali jsme u benzínové pumpy Na padesátém a postupovali jsme směrem ke Skalce. Stále jsme nacházeli čertíky, až najednou, u Skalky, koukáme a vvidíme na barevný logbook.

Skořápky ve filmu

Skořápky si jistě herci zahráli v mnoha filmech, zvláště pak v těch z komunistické doby. Jeden z nejznámějších filmů je U mě dobrý, který režíroval český režisér Jan Hřebejk.

Metro A

Druhá keška nese název Metro A. Měli jsme ji vyluštěnou již dlouho, ale po jednom neúspěšném pokusu (špatě pochopený vzorec – G J (M-30) neznamená, gé krát jé, ale pouze dosazení číslic za písmena) jsme se na finální souřadnice už nějak nedostali. Dnes k tomu byl ale deální den. Nalezli jsme ji celkem bez obtíží a dokonce v ní byl i geocoin.

metro-a-1 metro-a-1

Postup luštění

Luštění bylo spíše časově náročné, než-li obtížné. U každé stanice na metru A byl nějaký úkol, ze kterého jsme dostali číslo do vzorce. Například na Muzeu to byl úkol následovný:

Zvláštností této stanice je možnost prímého výstupu z ní pomocí výtahu. U nich se nachází nekolik oznacovacu jízdenek. Jejich pocet je F.

GU-TOV-KA

Poslední keškou byla GU-TOV-KA. Jedná se o nám velmi dobře známé místo. Je zde scatepark, velká horolezecká stěna, bufet, stadion na bruslení a tenisové haly. Vše je připojeno k areálu školy Gutova, ale je se sem možno vydat i jako běžný návštěvník. Otevírací hodiny jsou od 8:00 do 20:00.

Fotogalerie


««« Předchozí text: Vyhledávač pro noční kešky Následující text: Cimrmanův kvíz »»»
datum Sobota 15. 01. 2011, 16.40 | Kronika, Akce 11-12 | Autor: Opicakuz

comments powered by Disqus