Ne tak zcela obyčejný den kačerův


MacGyverDz-nahledOMG! MacGyver cache! OMG! Vidím STF u cache. S úžasem sleduji, že ta cache je moje! OMG, OMG, OMG! A to vše čirou náhodou. Ale začněme pěkně od začátku.

Dnes jsem se rozhodl, že vyrazím na jednu z nejbližších, mnou nenalezených kešek v okolí mé školy. Byla jí keška s názvem Jak se třídí v současnosti – Proboštský dvůr. Vyrazil jsem tedy se školní taškou a igelitkou s bruslemi na místo, kde se keška nalézá. Hledal jsem jen malou chviličku a ještě než jsem stačil krabičku vzít, přišel ke mě další kačer – Rostěj. Ptal se mě, zda něco nehledám. Kývl jsem mu na souhlas a už se logovalo. Řekl mi, že teď jde za dalšími kačery, kteří na něj čekají s autem, ve kterém mají žebřík kvůli kešce MacGyver. Předal jsem mu Geocoin a myslel jsem si, že půjdu na další kešku – Nečekaná vyhlídka. Ó, jak jsem se příjemně zmýlil.

MacGyver jen na skok

Šel jsem vedle Rostěje stejnou cestou. Aby to nebyl spoiler, neprozradím jak dlouho jsem vedle něj šel. Tak si to štrádujeme po chodníku, kecáme o různých mysterkách, o posledních keškách a celkově v duchu geocachingu. Celou dobu jsem si myslel, že někde naskočí do auta a pojede na cache MacGyver, o které jsem zatím neměl ani tušení. Ale co se nestalo. Pojednou vidím partu kačerů s geožebříkem a logbookem v ruce. Koukám na ně, pak na žebřík, pak zase na ně, pak na krabku, logbook a vydám ze sebe jen: „Můžu se sem přisrat?“ Očividně jsem mohl. Zapsal jsem se do logbooku, opsal si kód z jednoho Geocoinu a také z Travelbugu, které po našem odchodu zůstali v kešce. zLOST mi dokonce dal zcela zdarma jedno svoje CWG, za což (a nejen za což) mu děkuji. Ani jsem si v tu chvíli nevzpoměl na razítko. Škoda, protože tahle keška y si ho zasloužila nejen kvůli úžasnému uložení, ale i kvůli té šifře, která není zrovna jednoduchá. A navíc je to 5T, 5D.

Jedeme na čerstvě založenou kešku

Sbalíme žebřík a zLOST se globálně ptá kdo chce svézt na kešku, která byla před několika hodinami založena. Jedeme skoro všichni. Jen jeden z nás musel zpět do práce. Přijeli jsme na parkoviště u mé školy (gymnázium Arabská). Začíná mi to být podezřelé. Psal jsem totiž dopoledne Skupcovi (rewiever pro Prahu) zda by mohl keš povolit. 3 týdny mi neodpovídal na upozornění, že jsem mu poslal fotky místa uložení a cache. Zeptám se tedy opatrně jak se jmenuje ta nová keška. Dostanu odpověď, že je to ajťácká keš. Je mi to jasné. Opravím název na Tlačmen, tlačítkář, nebo-li ajťák a vedu celou partu k finálce. O publikování keše se tedy dozvídám rychleji, než kdybych se jel domů kouknout na mail.

Přihlížím zapisování STF vlastní kešky!

V blízkosti již keše hlídkuje Pídě. Keška je na první pohled neviditelná a tak na něj zLOST zavolá, že pokud tu krabičku drží v ruce a chce ji vrátit až po našem odchodu, tak ať si ho nepřeje. Odpověděl že ji ještě nenašel, a tak zLOST zahrabal v hintu a držel kešku. Koukneme se do logbooku a zjistíme, že je tam pouze jeden log. Logování proběhlo úspěšně a já jsem byl nadšený, když jsem viděl logování STF) vlastní kešky. Poté jsme naskákali do auta a zLOST nás odvezl na Dejvickou, kde jsme se rozloučili.

Poděkování

Rád bych alespoň tímto řádkem poděkoval zLOSTěmu za vyluštění pět-pětkové keše MacGyver a za povození autem a také Rostějovi za přivedení na tuto keš.

Edit

Vymítač s Dž.ohnym se rozhodli cache odlovit také a dodali nám fotky. Děkujeme!


««« Předchozí text: Mlok Následující text: Pjasátka a České vynálezy »»»
datum Pátek 4. 03. 2011, 16.30 | Akce 11-12, Kronika | Autor: Opicakuz

comments powered by Disqus