Poslední trolejbus


jizdenka-trolej-nahled Škola končí, zvonek zvoní, já se zvedám ze židle, zvednu ji, vyběhnu na chodbu a otevřu svůj notebook. Rychle se připojím na Arabská – 3. patro a najdu několik keší. Stáhnu si gpx soubory, notebook uspím a mířím ke skříňkám. Hodím na sebe bundu, vezmu boty, projdu přes turnikety u vrátnice a už si to štráduji na zastávku. Vyčkám na tramvaj. Zadní vagón je poloprázdný. Super! Sednu si, vyndám notebook, zapnu ho a šahám do kapsy pro mou gé pé esku. Zadám heslo, spáruji oba přístroje a překopíruji gpx soubory. Vypínám notebook, lokalizuji svou gps. Po načtení satelitů vypínám gps. Na Floře to poté satelity lépe najde.

Na Floře vystoupím z metra, zapnu gps a jdu směrem od Olšan. Zanedlouho vidím na gps 400 metrů k nejbližší kešce. Tou je dnes Poslední trolejbus. Třista, dvětě, sto, padesát, třicet,… Červená na semaforu. Vyčkávám. Zelená! Přecházím silnici a již vidím nástupiště trolejbusů. Dle listingu se cache nalézá v místě manipulační smyčky, odkud byl před půlnocí dne 15. října 1972 vypraven poslední trolejbus. Praha 10 zde společně s Dopravním podnikem hl.m. Prahy a společností Sekyra Group upravila nový Parčík. Dlažba byla doplněna o plochu zastávky, tzv. zastávkový označník s číslem linky, pamětní desku a dvě pole trolejbusového vedení s původními trolejbusovými sloupy.

Teď už jen najít keš

deska-trolej-nahled

Zastávka je zrekonstruována pěkně a úplně cítím tu dobu. Jako kdybych právě stál opravdu na trolejbusovém nástupišti. Rád bych se svezl, ale autobus nepřijíždí. Vrhnu se k nejbližšímu geoobjektu a už na mě kouká kus kešky. Zařídím se dle hintu a držím v ruce logbook. Zapíšu se a zavírám ho. Bohužel se sem mé razítko nevejde. Obecně nenávidím microvky, ale tato mě potěšila a píšu ji do statistik nejlepších kešek dle provedení na web našeho klanu.

Autorovi cache děkuji za moc krásnou cache z nedávné historie a za krásnou microvku.

Za foto jízdenky z poslední jízdy děkuji: MPgeo


««« Předchozí text: Lovení na Petříně Následující text: Metro B »»»
datum Pátek 11. 03. 2011, 18.33 | Akce 10-11, Kronika | Autor: Opicakuz

comments powered by Disqus