Černý Most


lokomotiva-most-nahled Sešel jsem se spolu s Markétou, abychom odlovili pár kešek v okolí Černého Mostu. Stál jsem na místě srazu, ale nevěděl jsem, jak Markéta vypadá. Celá domluva probíhala pouze po mailech. Po chvíli přišla a stoupla si přede mě. Zeptal jsem se, zda se jmenuje Markéta a bylo jasno. Vyrazili jsme nejdříve na Tubus cache, kterou Opicakuz vyluštil již doma. Cestou jsme se snažili spočítat kulaté lampy mezi stanicí Černý Most a Rajská zahrada. Nepovedlo se. :-)

Zanedlouho jsme dorazili na finální souřadnice kešky. Hledali jsme celkem dlouho, protože kolem stále chodili mudlové. Přesto ji nakonec Markéta nakonec našla. Další naší zastávkou byla tradička U Kamila. Tu jsme vzali jen skokem a přesunuli jsme se na kešku Jméno Černý Most.

Jedná se o keš, která je umístěna nedaleko mostu, díky kterému se sídliště Černá Most jmenuje právě takto. Není to jen výmysl nějakého architekta. Opravdu zde stával most, který se klenul nad železniční tratí. Na trati ve své době jezdily pouze parní lokomotivy, které spalovaly uhlí a vypouštěly z komínů černý dým. Most nebyl nad tratí nikterak vysoko a časem zčernal od sazí. Odtud tedy pochází přídavné jméno černý. Dnes jsme na místě našli pouze základy mostu s letopočtem 1924. Vedle nich je most nový, bytelnější.

Oźa uprostřed sídliště

Další naší zastávkou byla Jezírka na Lehovci. Viděli jsme oázu klidu v blízkosti dálnice a paneláků. Když nad tím tak uvažuji. Divím se, že jezírka nechali volné vegetaci (což je pro přírodu nejlepší) a neudělali zde nějaký park či parkoviště.

p3130001-nahled

Multina dnes nepadla

Vydali jsme se na multinu Pišta Hufnágl a PIN. Potkali jsme zde jiného kačera, ale nikdo z nás nebyl schopen přijít na trojciferné číslo, které by nám ukázalo správnou cestu. Obtížnost 4,5 je zřejmě odpovídající. :( Alespoň si s ním Opicakuz vyměnil CWG, které měl u sebe shodou okolností dvakrát.

Honem za město

Další a zároveň poslední zastávkou byla keška nesoucí název Příroda na Černém Mostě II.. Viděli jsme kusy betonových pilířů válející se blízko trati, pěknou skalku a klidný les. Keška se nalézá nedaleko obrovského komplexu obchodů (Makro, Bauhaus, apod.). Až sem se ale obchody naštěstí nedostaly.

Čtyřikrát a dost!

Tím jsme pro dnešní neděli skončili. Rozloučili jsme se a rozešli se každý jinam. Touto akcí se Markéta stává právoplatným členem Powercaching klanu. Gratuluji! :-)

Nebo že by nebyl konec?

To si pište, že nebyl. Opicakuz znovu prožil Ne tak zcela obyčejný den kačerův. Tentokráte mu do karet nahrála náhoda jedno FTF. Má FTF u nepublikované keše.


««« Předchozí text: Metro B Následující text: Waymarky (WM) »»»
datum Neděle 13. 03. 2011, 20.13 | Akce 11-12, Kronika | Autor: Opicakuz

comments powered by Disqus