Štvanice


obraz0328-nahled Již dlouho jsem meldoval o keši Štvanice. Viděl jsem logy ostatních, ze kterých mi bylo jasné, že je to keš jistě zajímavá. Když jsem se koukl i na galerii obrázků, bylo to pro mne ještě větší lákadlo. Vyluštil jsem otázky z oficiálních stránek Štvanice a souřadnice mi ukazovaly do Vltavy. Trochu mě to zaskočilo a pak jsem nakonec zjistil, že se otázky měly vydedukovat z listingu. Tam je uveden jiný počet sedadel na tenisovém stadionu. Nyní již souřadnice vycházely na celkem rozumné místo. Celkem dlouho mi trvalo, než jsem se odhodlal k tomu, abych na tu kešku šel. Jen jsem pořád doufal, že ji nebude v nejbližší době čekat stejný osud jako Bazén od Van-Direka.

Sešel jsem se odpoledne s Blackmolou na Vltavské a vyrazili jsme zdolat tuto nádhernou kešku. Nejdříve jsme se nějak zakecali a zjistili jsme, že jdeme úplně opačným směrem. Možná nás nevědomky odpuzoval odporný podchod, do kterého bych v noci opravdu nevlezl. A to ani za vyjímečných okolností (sázka, armáda ozbrojenců vedle mě,…).

Hlavní keška dne

Sešli jsme po schodech z mostu na ostrov, kde si Blackmola vzala jednu microvku ze série pražských mostů. Byla jí Prague Bridges 8 – Hlávkův most. Dále jsme si to šinuli okolo tenisového stadionu až ke keši. Čekal nás zde asi deset metrů (ale na můj odhad nespoléhat!) sloup. Vypadal jako žebřík. Blackmola od začáku řekla, že tam neleze a já to samozřejmě respektoval. Vylezl jsem nahoru, chvilku se rozhlížel po kraji a poté jsem sestoupal k zemi. Z výšky byli 2 mudlové, kteří hráli tenis. Očividně si mne ani nevšimli, jak byli zabraní do své hry.

Po úspěšném zalogování jsem cestu nahoru a dolů absolvoval ještě jednou. Seshora jsem vyfotil nějaké mobilní fotky a zase jsem se vrátil na zem. Sloup měl celkem slušný výkyv a přemýšlel jsem, kdy spadne. Každopádně už to již nebude pode mnou. ;)

Brutal Force nevyšel

Vraceli jsme se po silnici a rozhodli jsme se dolovit ještě multinu United Islands of Prague No.5, což se nám nepovedlo, protože jsem do gps stáhnul gpx soubor s obrázkem v listingu. To mi dělá rotiku takovým stylem, že se překrývají písmenka. Jak jinak, než v té důležité předfinálkové stage. Ani Brutal Force s hintem nevyšel. Trochu zklamaní jsme odlovili keš Turbine. Ta naši lítost arci nemohla vynahradit, protože to je pouze microvka.

Přes Bubny na Letnou

Na Štvanici již nic nebylo. Přešli jsme tedy most a pokračovali na nedalekou tradičku Zmizelá Praha – Bubny. Tam nám bylo hned jasné, kde bude. Poodobně schovaná je i jedna nejmenovaná mysterka na Praze 1, takže jsem měl zkušenosti. ;)

stvanice_blackmola_ceka-nahled Dále jsme vyšli na kraj Letenských sadů pro další microvku. Jmenovala se EXPO 58 v2. Chvilku jsme hledali něco velmi zvláštního. Hint tomu totiž napovídal. Najednou Blackmola vytáhla krabičku a logovali jsme. Vedle nás seděla na zábradlí nějaká slečna, ale ani se na nás nekoukla. Schovali jsme cache na místo a plyně jsme se přesunuli na Funicular Train 1891.

Zde na nás čekalo rozpadlé zdivo bývalé lanovky na Letnou, která byla rozebrána skoro před sedmdesáti lety kvůli tomu, že se po finanční stránce nevyplácela. Je velmi dobře schovaná ve svahu a zakrytá houštím. Tato cache mě osobně zaujala historií. I když ji obecně nemám rád, rád jsem ti těch pár řádků v listingu přečetl.

Druhý břeh

Následovala pěkná microvka RIVERSIDE. Před půl rokem se ji snažil odlovit Vymítač jen dle paměti z Google map, ale nemohl přijít na místo uložení. Dnes jsme ji však našli. Podobnou schovku znám z Jiřího z poděbrad či z benzínových pump. :D

Následovala TRUHLA cache. Zde se jednalo o klasickou školní keš, která byla dobrá opravdu jen do statistik jako další bodík. Odloveno celkem rychle a bezpečně.

Další Didn't found

vltava_river-nahled Řekli jsme si, že ještě odlovíme další kus ze série Pražské mosty. Cestou si Blackmola slezla po řebříku pro microvku VLTAVA RIVER. Já jsem ji měl zalogovanou již dříve. Proto jsem jí galantně nechal absolvovat cestu žebříkem pro logbook i zpátky. Hehehe! :-) Při cestě na Prague bridges 2 – Negrelliho viadukt se přiznala, že se dokonce trochu bála.

Přišli jsme k mostu a hledali jsme. Hledali a hledali, avšak nenalezli jsme ani prd. Ba dokonce ani prdík. Prostě nic. Zkusili jsme ještě vyjít nahoru na most, ale zastavila nás cedule s nápisem „Soukromý pozemek Českých drah, vstup zakázán“. Otočili jsme se na podpatcích a šli jsme pryč. Až doma jsem zjistil, že příchod je z druhé strany a opravdu je cache nahoře na mostě.

Došli jsme až na Vltavskou, kde jsme čekali na tramvaj a koukali se na úžasná umělecká díla na betonových zdech. Přijela tramvaj a my se rozloučili. Blackmola nastoupila a já šel do metra.

Fotogalerie:


««« Předchozí text: Kešky v procesu luštění, poznámky, závěry, nápady Následující text: Powercaching klan »»»
datum Neděle 27. 03. 2011, 21.16 | Akce 11-12, Kronika | Autor: Opicakuz

comments powered by Disqus