Styx & Vyšehrad


p1010035-nahled Již dlouho jsme se domlouvali na odlovu legendární cache s tajuplným názvem Styx. Nejprve byla cache neaktivní kvůli nějaké stavbě a později jsme si našli milion a jednu výmluvu, proč tam nejít. O víkendu ale bylo hezky a tak se pár lidí rozhodlo do Styxu přeci jen vyrazit.

Sraz jsme měli v deset hodin na Palackém náměstí. Byl jsem tam o něco dříve. Odlovil jsem si tedy cache Palackého náměstí, kde byla socha zakryta lešením. Prý má takto vypadat po další dva roky. Zbývalo ještě pár minut a já neopovrhl ještě jedné tradičce v okolí. Šlo konkrétně o Emauzy, které jsem chvilku hledal, než jsem si pořádně pročetl listing a hint. Poté to již nebylo vůbec těžké nalézt. Cache byla na pěkném místě a navíc u waymarku (To je poznámka hlavně pro z.Rogala).

Po úspěšném lognutí jsem vyrazil na Palackého náměstí. Tam již čekal Z.Rogal a mával na mě. Když jsme byli všichni, vyrazili jsme směrem k vytouženému vchodu do Styxu. Jedná se o celkem velký tunel, kterým teče Botič. Chvíli jsme čekali na relativní mudloprázdno a pak jsme slezli do podzemí. Někteří šli přímo vodou, já si myslel, že to zvládnu suchou nohou. Po straně je totiž římsa, kde neteče voda.

Jde se do kanálu

p1010016-nahled Došli jsme k odbočce, která vedla k finálce. Jednalo se o kanál o trochu menší, než v Epsilonu. Vlezli jsme do něj a šli jsme jím jako kačeny. Hned ze začátku jsme narazili na menší hnědé hrudky. Z.Rogal věřil, že je to jen bahno, protože to tolik nesmrdí. Já říkám, že to všechno byla hovna. Postupovali jsme dál a všechny nás bolely nohy.

První odpočinek

Pojednou někdo vepředu zvolal, že vidí světlo na konci tunelu. Já a Z.Rogal, který lezl za mnou jsme si oddychli. Byl to výlez nahoru. Neznamenalo to, že by jsme byli u konce, ale mohli jsme si alespoň odpočinout. Na stojáka je to totiž mnohem příjemnější, než se plazit jako kačena.

Chvíli jsme všichni postávali, ale ve chvíli, kdy se mačkáme v jednom výlezu, bolí nohy i tak a není to tolik příjemné. Vyrazili jsme tedy dále. Ještě jsme minuli jeden, nebo dva další výlezy. Hovna byla snad na každém kroku. A že to již byly hroudy! Naštěstí nikomu nepodjela noha. To bych nikomu nepřál. I Z.Rogal nakonec uznal, že to asi nebude jen hlína. U dalšího výlezu jsme viděli velké zúžení kanalizace a tekoucí vodu. Znamenalo to, že se zde nachází cache. Yipiee!

Slavíme úspěch

V této smallce jsme našli CWG collection member. Jde o upomínkový Czech wood Geocoin, ze kterého mám celkem radost. Na oplátku jsem tam vložil plastovou postavičku Laa-laa, nebo jak se to píše, z úchylárny zvané Teletubbies. ;) Samozřejmě jsme sem naházeli ještě několik cestujících brouků.

Čekala nás cesta zpět. Zase jsme šli v houfu a nadávali jsme. Prošli jsme stejnou cestu až skoro k Botiči. Kanál se začal svažovat a vůdce vpředu poznamenal, že je to divný pocit. Já jsem bohužel zjistil, že mi kdesi vypadl foťák a tak jsem si to pelášil k dalekému výlezu, kde jsem ho našel. Vrátil jsem se k ostatním a i když jsem cestu prošel suchou nohou, vlezl jsem do potoka a umýval si něco hnědého z bot.

p1010052-nahled Potokem jsme se brodili ještě chvilku a poté jsme zahnuli do odbočky, kde byl žebřík. Vedle něj byl i železný meč, který byl v listingu. Bylo tedy jasné, že zde můžeme vyjít nahoru. Odklopili jsme poklop a vylezli ven. Cyklista, který stál na semaforu se celkem divil, když jsme vylezli těsně vedle něj.

Vyšehradská procházka

Dále jsme si to namířili na Vyšehrad. Batohy od humusu a čvachtající neoprénové botky nám nijak nevadili. Chtěli jsem zde odlovit large cache s názvem Pevnost Vyšehrad. Jde o multinu, která nás provedla po celém zdejším areálu. Při cestě jsme si odlovili ještě lavičkovku Vyšehrad. Také jsem si vyfotil spoustu waymarků. Při odpočinku a počítání finálky jsem si za znějící zvonkohry ve vyšehradském parčíku převlékl kraťasy a ty neoprénové boty.

Fail

Finálka nás zavedla někam do Podolí. Tedy ehm… Odlovili jsme cestou cache Jedličkův ústav a školy. Pěkná tradička u které jsem udělal pěkný randál při jejím ukládání. Šla kolem paní a já jsem tu regularku dával do místa uložení. Magnety se na plechovou krabici přichytili a ona se celá rozduněla. :)

Kaple se studní – poslední stage multiny
Sešli jsme do Podolí a hledali jsme. Gps se točila a hint nám nijak nepomohl. Najednou si Z.Rogal všimnul, že souřadnice máme vypočítané správně, ale udělal chybu při zadávání do gps. Finálka je opravdu na Vyšehradě. Vyšli jsme nahoru velké schody, u kterých jsme chcípali, jelikož nás bolely nohy ještě ze Styxu. Zavzpomínal jsem si na MarHanovy schody.

Samotnou cache jsme hledali celkem dlouho. Nakonec byla na velmi vtipném místě, kde jsme ji nečekali. Logli jsme se a rokovali o tom, že velikost large jí opravdu nepřipadá. Není objemu několika litrů. Spíše je to taková větší small cache.

Konec, zvonec

strasnice
Uložili jsme ji zpět a šli jsme na tramvaj. Doufali jsme, že bude jezdit, protože na Výtoni se běžel Pražský půlmaraton. Blízko zastávky jsem si ještě odlovil cache Místa častých zjevení – železniční most. Ostatní ji již měli na mapce označenou usměváčkem. Tramvaj naštěstí jezdila a že byla narvaná k prasknutí nám nevadilo. Jeli jsme pouze na Palackého náměstí. Tam jsme se rozloučili a rozešli se každý po svých.

Při cestě domů jsem si ještě odlovil kešku Strašidelné Strašnice. Listing je zajímavý a vtipný. Ale co je nejvíce vtipné je keška samotná. Vypadá jako ptačí budka. Otevřete ji a vystřelí na vás pružina. Dobře jsem se pobavil. Chtěl jsem sem dát Geocoin, ale zapoměl jsem ho v kapse. Škoda. Tato cache by si ho zasloužila! Samozřejmě jsem nemohl nechat bez povšimnutí multinu Strašnická-multi u železnice. Měl jsem ji dle Google vyluštěnou již jakou dobu, ale odlov mi pořád scházel. Teď jsem zašátral v paměti a šel jsem opravdu nanejisto. Nejdříve jsem hledal nahoře v křoví. Byl tam bordel a bezdomovecká lože. Sešel jsem pěšinou dolů a hledal jsem tak trochu BF. Nakonec jsem našel vhodný geoobjekt a bylo jasno. ;)

Strašidlóóó!

Trapný pokus v Hostivaři

Doma jsem si odpočinul, najedl se a vyrazil jsem odlovit ještě několik nejbližších kešek od mých HC. Všechny se zdařily. Poté jsem chtěl ještě dokončit Wherigo v Hostivařském lesoparku. Přišel jsem tedy na místo, kde byla uložená hra. Cartrige je bohužel nějaká porouchaná. Vždy se mi to na těchto souřadnicích vypne. Takže jako minule nic. :(

Fotoalbum


««« Předchozí text: Powercaching klan Následující text: Jarní Dalejské údolí »»»
datum Neděle 3. 04. 2011, 00.28 | Kronika, Akce 11-12 | Autor: Opicakuz

comments powered by Disqus