Jarní Dalejské údolí


osel-nahled Když jsme se rozhodovali kam jít v sobotu, Dalejské údolí bylo jasná volba. Musíme přeci někdy najít ten lom, kde ti kluci házeli pneumatiku. Tak to zkusíme po páté a odlovíme si i okolní kešky. Auto jsme zaparkovali ve vesnici Holyně. Při sjezdu z hlavní silnice jsme nejspíš rozbili podvozek.

Po vystoupení z auta jsme zjistili, že nejbližší keška je asi 800 metrů daleko. Naštěstí jsme chtěli jít tím směrem, a tak jsme si ji mohli i odlovit. Byla to keška ordovik. Byla v jednom ze starých lomů. Nalezli jsme ji hned, i když v lomu kempoval nějaký oddíl.

Pokračovali jsme dál proti proudu potoka. „Další keška“, zahlásil Opicakuz a vydrápal se na kopec. Mělo to být CWG exchange. Zákon schválnosti se potvrdil. Na kopci nám to ukázalo šest metrů směrem ze srázu. Sešli jsme tedy znovu dolů a během chvilky ji našli. Když jsme od ní odcházeli, uslyšeli jsme rány a křik.

Airsofťácká bitva

Byli to airsofťáci. Stříleli proti sobě plastovýma kuličkama. Bohužel stáli přímo v naší cestě. Ustoupili jsme a radši jsme se je snažili obejít. Nakonec to skončilo tak, že jsme přelézali most (dvě železné kolejnice), který byl asi 20 metrů nad potokem. Pak už jsme došli do jejich hlavního tábora, kde se nestrílelo. Všichni tam měli armádní vestičky, všechno maskáčované a helmy. Jeden kluk zrovna přicházel se zkrvavenou hlavou, prý se bouchl o futro. Všichni mu vynadali, že nemá helmu.

airsoft-nahled Chvíli jsme si boj prohlíželi, ale pak jsme odešli směr další keška Cesta z města. Při cestě k ní jsme museli vyšlapat asi sto metrů dlouhý příkrý kopec. Docela nám dal zabrat. Kešku jsme poté našli v pohodě. bohužel ona v pohodě nebyla. Po zimě měla rozbité víko a od vody ji chránila jen igelitka.

Hýkající osel

Dalši keška v plánu byla largeka Ztracene more / Vanished sea. Jedna stage se nacházela při cestě do lomů Na požárech, do kterých jsme se chtěli podívat. Měli jsme jen spočítat nějaké sloupy. To jsme udělali rychle a zjistili další stage. Byla úplně na druhou stranu, než jsme šli. Řekli jsme si, že to odlovíme při cestě zpátky.

Chtěli jsme si zkrátit cestu k našemu cíli – lomům, a tak jsme šli přes koleje. To se nám ale vymstilo. Hned za kolejemi jsme podlezli ohradník. Osel, kterého jsme si nevšimli, na nás začal strašlivě hýkat. jako tentokrát v Srbsku. Rychle jsme tedy zvolili jinou cestu. Obešli jsme ohradu a vydali k lomům.

Lomy na požárech

První stage kešky Cesta na Jih, která nás měla provést několika lomy byla hned u silnice. Něco jsme měli spočítat. Asi jsme to spočítali blbě, a tak jsme nešli podle šipky. Nejdřív si to tu prohlédneme, a až pak odlovíme keš. Došli jsme až do posledního lomu. V jedné jeho jeskyni jsme dokonce našli staré auto.

Také jsme objevili mrtvou lišku. Zjistil jsem, že ta multinka by mohla mít finálku někde tady. Byl tam fotohint, a tak jsme se na něj hned podívali. Opicakuz zahlédl správný balvan a vyrazil k němu. Ano, byla tam keška. Takže to bylo takové BF.

HMŽT neplatí!

Byla tu ještě earthcache Geologická #2. Říkali jsme si, že to bude v klidu, ale až pak jsme zjistili, že informace ke kešce se nachází nad tunelem. Nějak jsme se tam vyškrábali a vyfotili. Doma jsme pak ještě museli luštit informace o různých obdobích.

trni-nahled Po projití lomů jsme se vrátili k airsofťákům. Tam byla totiž další stage již dříve zmiňované multiny. Prošli jsme tunelem a navigace ukazovala 300 metrů. Rychle procházíme okolo několika stromů. Přijdeme pod skálu a jeto ještě 20 metrů, ale nahoru po 30 metrů vysoké skále. Raději ji tedy obcházíme a potkáváme samomluvného a čistotného bezdomovce. „Teď musíme nahoru“, říká Vymítač a my jdeme nahoru. Slabší polovina týmu půjde po cestě a počká v hospodě. Bohužel se musíme prodírat několika metry plného trní. Pobodáni, s několika třískami, to zvládáme. Dojdeme až na kraj srázu, kde hned nalézáme kešku. Za largeku a skvělý výhled to stálo.

Teď jen pro premiáky

V hospodě jsme si dali kofolu a vyrazili jsme na poslední kešku Dalejský potok. Cestou si vyfotíme dřevěný mostek pro pražskou kešku. Keška se nacházela v duté vrbě hned u potoka. Chtěli jsme ji už vrátit, když najednou přijde geocacher a vezme si ji od nás.

P.S. Vymítače: Teď když píši tento článek jsem zjistil, že keška Dalejský potok je jen pro premiáky. To je snad dneska nějaký trend. Ještě před měsícem to byla normální keška a najednou ji autor pustil jen pro premiáky. Asi nechce aby se mu tak často vykrádala a myslí si, že premiáci jsou víc obezřetnější…

Mapka


Zobrazit místo Powercaching Klan na větší mapě

Fotogalerie


««« Předchozí text: Styx & Vyšehrad Následující text: FAIL zvaný Třešňovka »»»
datum Neděle 3. 04. 2011, 00.32 | Akce 11-12, Kronika | Autor: Vymítač

comments powered by Disqus