Netradiční jaroměřské podzemí


jarom11–20-nahled Na výpravě do klubovny ve městě Jaroměř a do pevnosti Josefov jsme odlovili pouze čtyři kešky. Jednu z toho v Praze. Vymítač nalezl o dvě více, protože byl ještě před odjezdem na keškách u Hlaváku. Jednu largeku jsme nenašli, ale dost jsme se u ní vylekali. Našli jsme totiž dvě vzduchovky, maketu mrtvoly a vojensou lékárničku.

Z domova jsem vyrazil dřív, abych stihl před odjezdem v 18:45 odlovit ještě blízké kešky u Hlaváku. Sice jsem klasicky vyrazil pozdě, ale ne zas tak, abych nešel hledat. Když GPSka hlásí 20 metrů od kešky uvidím dvě holky, kteří vypadají, že by mohli hledat. Ano už ji mají v ruce, a tak k nim dojdu. Oni se se mnou začali hned vykecávat a podali mi logbook. V průběhu hovoru jsem pochopil, že jedna zasvěcuje druhou do krásy geocachingu. Už jsem neměl tolik času, a tak jsem rychle zalogoval a rozloučil se.

Druhá keška na mém podvečerním programu nesla název Prvni nadrazi v Praze. Trochu jsem se divil, že je to smallka v centru Prahy a ještě na mostě. Přesto jsem vyrazil. I s velkým batohem jsem musel popobíhat, protože už se chýlil čas odjezdu. Navigace mě dovedla přesně na místo a já jsem hned uviděl krabičku. Zjistil jsem, že je v ní TB, a tak jsem se rozhodl ho převést na východ k Hradci Králové.

To už ale bylo na čase jít na Hlavák. Cestou jsem si ještě vyfotil waymarky a zkusil odlovit na BF jednu kešku, kterou jsme odlovili až při návratu.

Sobota

V sobotu jsme hned po snídani vyrazili na kešovací výlet. Nejbližší multina od oddílu Bimbrlata jsme si nemohli ujít. Měli jsme spočítat patníky po jedné i druhé straně cesty. Když jsme spočítali jednu stranu, zjistili jsme, že jsme zase blíž jiné tradičce, která se nacházela blízko pomníku knížeti Karlu de Ligne. Našel jsem ji hned, ale nechal jsem ještě minutu hledat děti. Po chvilce ji našli, ale někdo z větších jim ji musel sundat. Holt jsou ještě malí. Děti se hned začali hledat v kinderšrotu a my ostatní (Rädar, Opicakuz, Zkurka, Vecerka a Čičin) jsme jen logovali.

Chtěli jsme si ještě detailněji prohlédnout pevnost Josefov, a proto jsme vyrazili na stejnojmenou kešku. Cestou jsme si ještě zahráli nějaké hry. Když už nám začala ukazovat navigace 10 metrů z kopce, tak jsme se tam vydali. Jako první šel Rädar a taky jí našel. Zase se opakovalo to samé. Děti kinderšrot, ostatní logování.

jarom11–26-nahled Poslední keška dopoledního výletu měla padnout již rozluštěná multina Platanova alej. Cestou zpátky jsme se v počítání patníků nesekli a tak jsme vyrazili k finálce. Nalezeno celkem rychle. Mě dost potěšilo, že byla stromolezecká. Ty já mám rád :-) Pak už jsme jen pádili na oběd.

Odpoledne jsme měli prohlídku s oddílem Bimbrlata v tunelech Josefova. O tom se nebudu více rozepisovat, i když byla krásná. Přece jen tu jde hlavně o kešky. Kdyžtak více info bude na oddil.tulaci.eu.

Bahení lázeň a vzduchovky

Večer jsme se dohodli se staršími dětmi, že půjdem na vyluštěnou kešku Vzpomínka na OBROK 09. Přece je to terén 4,5. První stage probíhala v pohodě. Nalezeno podle hintu a svitu baterek. Popis cesty jsme si vyfotili a vyrazili na cestu.

Vlezli jsme do chodby a při odbočce do vedlejšího tunelu všem zatrnulo. Byly tam nějaké ruce. Naštěstí jsme zjistili že jsou plastové. Podle popisu jsme odbočili. Přeletěli přes nás asi tři netopýři. Ocitli jsme se na konci chodby. Tak to asi jdeme špatně. Vrátili jsme se a pokračovali dál. Další věc. Stará vojenská lékárnička. Říkáme si, že je to asi rekvizita ke kešce. „Jo je to fakt dobrá keška“ říkáme si.

jarom11–25-nahled Od této chvíle jsme už postupovali správnou cestou. Asi po dvaceti metrech zašlo bahno. A dost hluboké. Naštěstí byly na zemi naházené kameny, po kterých šlo projít. Odbočili jsme do dalšího tunelu. „Ano, tady by mělo být G“. Taky že tam bylo.

Šli jsme dál. Najednou rozcestí a uprostřed dvě vzduchovky. Docela nám zatrnulo. Popošli jsme kousek dál, ale pak se hned vrátili. Nechtěli jsme tu nikoho potkat. Cesta už odcejpala rychleji.

Když jsme vylezli z tunelu a odcházeli, uviděli jsme skupinu z čelovkami, kteří lezou dovnitř. Doma jsme zjistili, že rekvizity byly pro skautskou hru a tito skauti je šli hledat.

Neděle

Tak tady už byl jen jeden odlov s Čičinem a Opicakuzem. Po návratu z výpravy na Hlavák nás napadlo odlovit novou kešku. Docela dlouho nám GPSka ukazovala asi 5 metrů vedle. Nakonec ji našel po desetminutovém hledání Vymítač. Byla pěkně schovaná mrška.


««« Předchozí text: Dp.manovi se moje keš asi nelíbila Následující text: Počet kešek v Praze »»»
datum Pondělí 18. 04. 2011, 20.20 | Akce 11-12, Kronika | Autor: Vymítač

comments powered by Disqus