Skalní město Hrubá Skála


Hrubice

Při ceste na Hrubici jsme se rozhodli, že odlovíme nejaké kešky. Nakonec jich bylo docela dost. Celkem asi sedm. Z toho jedna čtyřková multinka.

První Sochařská keš padla hned dopoledne. GPSka nás docela dlouho vodila, a proto jsme ji i podle hintu nemohli najít. Také zde byli pořád nejací lesní mudlové, kteří zde řezali stromy. Nakonec ji ale Opicakuz našel. Rychle jsme zalogovali a poté jsme s rodičema šli na skály. Opicakuz vytáhl nějakou trojku, kterou táta zapytlil.

Druhá keška v pořadí byla odlovena asi v 13:15. Byla u zámku Hrubá Skála. Nalezi jsme ji rychle, a protože jsme neměli tolik času, tak jsme hned vyrazili na další kešku. Nic jsme zde nevyměnili, protože ani nebylo co.

Další krabičku Adamovo lože jsme našli za docela dlouhou dobu. Docela jsme s GPSkou zápasili. Museli jsme slézat ze skal, protože jsme přišli z druhé strany. Ale nakonec ji Opicakuz podle fotohintu našel. Vyměnili jsme zde dvě zelené nafukovací trubky, které po odrazu od nějakého předmětu vydávají zajímavý zvuk.

Largeka a Vertikální multina

Pak jsme se přesunuli asi o 500 metrů dál na largeku. Nějak jsme okolo plotu, který obepínal zahradu, šli divně, a proto jsme ho museli přelézt. Krabku jsme nalezli rychle. No, ono largeku je těžké přehlédnout. Bylo to jasné, kde je. Našli jsme v ní fotku klučiny, který chtěl vždy navštívit Český ráj, a tak ho navštívil aspoň virtuálně.

Další keška nesla název vertikální multina. Podle listingu jsme věděli, že musíme odlovit dvě stage, které mají stejné souřadnice. Jedna byla ve skalní proláklině asi 270 cm nad zemí, takže pro ni musel Vymítač lézt. Další stage byla na té samé skále. Museli jsme ale pro ní vylézt strmým terénem. Tu pro změnu našel Opicakuz. Finálka se nám velice líbila. Byla umístěná asi 300 metrů daleko také na skále. Vedla k ní malá pěšinka. Cestou se musela přeskakovat skalní trhlina. Obsah kešky byl také dobrý. Proto jsme vložili TB a něco a Vymítač si vzal kofoláčka.

earth-hrubice-nahled

Poslední keška se nacházela u horolezeckého hřbitova. Oba s Opicakuzem jsme si vzpomněli, že jsme tu už aspoň jednou byli. Krabičku jsme našli hned. Bylo tu dost lidí, tak byl s návratem problém, ale Opicakuz se toho ujmul a za pár sekund byla zpátky. Pak jsme si virtuálně odlovili earthku, která se nacházela asi 170 metrů vedle. Oba dva nás tento typ kešek nijak neoslovuje, tak jsme se vyfotili ve znuděné póze. Pak už nám zbývalo jít jen do blízké hospody, kde byli fakt vtipní ožralové. Hlásili se ke každému jídlu co si někdo objednal. Bohužel jsme zanedlouho odešli, a tak jsme neviděli, jak je šenkýřky vyhodili. :-)


««« Předchozí text: Nácvik horolezecké záchrany Následující text: Trhový Štěpánov »»»
datum Čtvrtek 12. 05. 2011, 19.45 | Akce 11-12, Kronika | Autor: Vymítač

comments powered by Disqus