Pražská pětka - Krčák [Updated: video]


p1010824-nahled V neděli jsme naplánovali zdolání jedné pětkové kešky s názvem Pražská pětka – Krčák. Již z listingu bylo patrné, že to nebude nic lehkého. Nakonec jsme ji pokořili.

Na srazu se nás sešlo celkem pět. Přivítali jsme mezi sebe nové členy Powercaching klanu, Martina a Alexe. Vyrazili jsme směr strom a kecali jsme o geocachingu.

Na místě stál opravdu mohutný strom. Opičák se ho snažil pokořit bez lana, ale skončil u prvního kroku. Vzali jsme tedy provázek, na jeden konec jsme navázali horolezecké lano a na ten druhý jsme navázali těžký klacek. Chvíli jsme se tam snažili přehodit alespoň nejnižší větev, která byla asi tak pět metrů vysoko. Takto jsme tam šaškovali a až na několikátý pokus ji Opičák přehodil.

Po přehození lanka jsme si přitáhli i velké lano a jeho druhý konec jsme zavázali k nedalekému stromu. Na druhý konec jsme namotali prusíky a jeden jumer. Než jsme přišli na nejefektivnější způsob, uplynul nějaký ten čásek. Nejvíce rad poskytl Martin, který občas leze a vědel co a jak.

Jde se na věc

p1010770-nahled Poté co bylo všechno nachystáno, vyslali jsme Matese, aby vylezl nahoru. Když se vyšplhal na nejnižší větev, čekal ho nelehký úkol. Uvázal si štand, zajistil se, poté si přitáhl lano a to přehodil přes větev nad ním. Takto postupoval ještě několikrát, než dosáhl vrcholu. Tam na něj čekala vytoužená keška.

Poté, co slanil se na strom vydrápal ještě Hruška a za ním Opičák. Dále byl na řadě Alex. Ten se bohužel nevešel do sedáku a doufal, že Martin na strom vyprusíkuje a keš mu hodí dolů na zalogování.

A jéje…

p1010826-nahled Martin si navlékl sedák, uvázal se a začal prusíkovat. Neměl se ale za co chytit. Tedy kromě lana, ale to mu nešlo a tak to i po druhém pokusu vzdal. Na Facebook ale napsal, že se tam někdy vrátí a odlov padne. Přejeme mu hodně štěstí. ;)
Pár dalších

Po tomto odlovu jsme našli ještě pár zajímavých keší a na Kačerově jsme se rozloučili s Alexem. Dále jsme vybrali ještě jednu keš pro premium členy, nejaké ty tradičky a blízko Budějovické ještě jednu mysterku, kterou nám vyluštil Hruška.

Rozloučili jsme se i s Hruškou a jeli jsme směrem na Michelskou. Zde jsme odlovili ještě jednu multinu, na kterou nás zavedl pro změnu Vymítač a poté jsme se rozjeli každý na jinou stranu.

Fotogalerie


««« Předchozí text: Letní běh Machálkou Následující text: PTS - Pražská teplárenská soustava »»»
datum Pátek 2. 09. 2011, 17.18 | Akce 11-12, Kronika | Autor: Opicakuz

comments powered by Disqus